Regulamin

REGULAMIN

Pałac Nakomiady to dom prywatny i przede wszystkim obowiązują w nim zasady regulujące relacje między ludźmi, nadające im dobry ton.

Zachowaliśmy starą, oryginalną strukturę domu – niektóre ściany mają prawie metr grubości, co stanowi dobrą izolację dźwiękową – ale, drewniane podłogi, schody czy stare drzwi nie zabezpieczają gości w sąsiadujących pokojach przed dyskomfortem spowodowanym głośnymi użytkownikami. Prosimy o szacunek dla innych gości i właścicieli – tak, jak się tego oczekuje w prywatnych domach.

 

WARUNKI REZERWACJI W PAŁACU NAKOMIADY

Dostępność pokojów najlepiej sprawdzać mailowo: palac@nakomiady.pl  lub telefonicznie: +48 661 255 653.

Do dokonania rezerwacji wstępnej prosimy o  dane do kontaktu: imię i nazwisko gościa, adres email, numer telefonu. Pałac Nakomiady potwierdza mailowo:

 • dostępność pokoju

 • dokonanie wstępnej rezerwacji na określony czas, w którym:

  • prosimy o potwierdzenie ostatecznej decyzji rezerwacji lub rezygnacji;

  • w celu sformalizowania rezerwacji – należy dokonać wymaganej przedpłaty.  

Rezerwacja pokoju następuje po wpłaceniu przedpłaty w wysokości 50% wartości rezerwacji (cena pokoju x ilość noclegów) na podane mailowo konto. W niektórych przypadkach rezygnujemy z zaliczki  – jest to wówczas wyraźnie określone w potwierdzeniu rezerwacji wstępnej.

W przypadku niektórych week-endów oraz świąt przedpłata może wynieść 100% – o czym poinformujemy w mailu potwierdzającym dostępność pokoju.

 

Rozliczenie za pobyt w hotelu:

 • Karta kredytowa: akceptujemy większość kart kredytowych i płatniczych.

 • Gotówka

Płatność jest rozliczona rachunkiem zwykłym (paragon) lub fakturą VAT.

 

ANULOWANIE REZERWACJI, SKRÓCENIE POBYTU W PAŁACU NAKOMIADY

Konieczność rezygnacji z przyjazdu raczej nie jest miłą sytuacją dla gościa. Staramy się zawsze być pomocni, ale nie możemy ponosić odpowiedzialności za okoliczności, które powstały po stronie gościa. Dlatego przyjmujemy  poniższe zasady:

 1. Przedpłata jest gwarancją dla obydwu stron, dlatego przepada ona w momencie rezygnacji z rezerwacji.

 2. W niektórych przypadkach gość może otrzymać voucher o wartości 30% kwoty rezerwacji do wykorzystania w późniejszym czasie. W wyjątkowych przypadkach możemy zmienić termin pobytu gościa w Pałacu – wtedy przedpłata będzie się zaliczać na konto wartości  pobytu w nowym terminie (ustalenia indywidualne).  

 3. Nie pojawienie się gościa w umówionym terminie (tzw. „no show”) skutkuje opłatą w wysokości 100% wartości pierwszej nocy i 75% wartości kolejnych nocy.

 4. Skrócenie pobytu wiąże się z uregulowaniem rachunku za cały deklarowany czas pobytu.  W niektórych przypadkach możemy ustalić opłatę za niewykorzystane noclegi na poziomie 50% ich wartości czyli równowartość przedpłaty za te dni.

 5. W przypadku rezerwacji dokonanych za pośrednictwem platform on-line obowiązują zasady nałożone przez te firmy.

 

PALENIE PAPIEROSÓW JEST ZABRONIONE W CAŁYM PAŁACU.

Jeśli gość zdecyduje mimo to palić papierosy w pokoju lub łazience, zostanie obciążony kosztem ozonowania pomieszczeń, czyli ok. 600 zł.

 

INNE

Pałac Nakomiady to dom urządzony starymi, oryginalnymi meblami. Wiele z nich jest pokrytych politurą. Stawianie jakichkolwiek wilgotnych, skraplających się lub mokrych naczyń na powierzchniach politurowanych powoduje ich nieodwracalne zniszczenie.  Informacje o tym są prezentowane w pokojach. W razie zniszczenia mebli gość może zostać obciążony kosztem ich renowacji.

Wyposażenie pokoju i łazienki jest przeznaczone do wielokrotnego użytku (pościel, ręczniki, itp.). Jeśli gość zdecyduje używać je w sposób powodujący nieusuwalne zniszczenie, może zostać obciążony kosztem ich odkupienia. W takiej sytuacji staje się właścicielem zniszczonego przedmiotu.